sreda, 30. septembar 2015.  08:35h
Pročitano 2541 puta

Sergej Bubka u Vršcu posetio i pravoslavne svetinje

Prilikom nedavno najmasovnijeg Balkanskog atletskog kongresa održanog u Vršcu, naš grad ugostio je i legendu svetske atletike Sergeja Bubku, koje je iskoristio priliku i, između ostalog, posetio hramove Srpske pravoslavne crkve.

Sergej Bubka i zvaničnici svetske i srpske atletike imali su uzbudljivih nekoliko dana u Vršcu. Pored kongresa, koji je održan u Vili Breg, iskoristili su priliku da se upoznaju sa znamenitostima grada pod Kulom, ali i posete vinsko selo Guduricu i otkriju vinsku tradiciju našeg kraja.

Osim toga, legendarni Bubka izrazio je želju i da obiđe svetinje Srpske pravoslavne crkve. 

bubka4

Bila nam je ogromno čast da ugostimo tako veliko ime kao što je Sergej Bubka i upoznamo ga sa svetinjama u našoj eparhiji. Osim obilazaka crkava i manastira, prijatno je bio iznenađen prilikom da prelista najstarije jevađelje, koje se nalazi u manastiru Mesić. Takođe, posetili smo i Vladičanski dvor gde nas je ugostio vladika banatski Nikanor, kaže Aleksandar Đorđević, predsednik zadužbine Srpske pravoslavne crkvene opštine. 

bubka3

Sergej Bubka je, kaže Đorđević, iz Vršca otišao ponevši mnogo lepih uspomena na naš grad.

Autor:  MOJKraj.rs
Ocenite ovaj članak:
(3 glasova)
MOJKraj.rs možete pratiti i preko mobilnih aplikacija.
Za Android kliknite OVDE, a za iOS OVDE
EUR 0.00 0.00 USD 0.00 0.00 CHF 0.00 0.00 SEK 0.00 0.00