petak, 30. oktobar 2015.  10:50h
Pročitano 1000 puta

Otvorena treća internet konferencija WWVRŠAC

Vršačka internet konferencija "WWVRŠAC - Živi lokalno, radi globalno" otvorena je danas u Kongresnoj sali Centra Millennium. 

 Vršac je po treći put domaćin internet konferencije koja važi za najinspirativniju u Srbiji. Ovogodišnji "WWVRŠAC" doveo je u naš grad preko 350 stručnjaka iz oblasti IT industrije. 

Organizatori konferencije Anđela Vujačić, Vladimir Vašalić i Ivan Ćosić pozdravili su sponzore, predavače i učesnike.

Drago mi je što vas vidim u ovolikom broju u MOM Vršcu. Kada smo pre dve godine odlučili da organizujemo konferenciju, imali smo samo dve nedelje. Marinel Cuculj je rekao da smo ludi. Danas kada vas vidim, dve godine kasnije, drago mi je što jesmo ludi, rekao je Vladimir Vašalić

Ivan Ćosić, domaćin konferencije, osvrnuo se na broj mladih koji napuštaju Srbiju.

Statistika kaže da u ovom trenutku 80 ljudi pakuje kofere s namerom da zauvek ode iz Srbije. Ono što mi pokušavamo da pokažemo jeste da je moguće živeti lokalno, a raditi globalno. Naši predavači su ljudi koji su ostali u svojim gradovima, u malim sredinama, a ipak uspešno posluju na globalnom tržištu. Oni su ovde da bi vas inspirisali, rekao je Ćosić.

Konferencija "WWVRŠAC - Živi lokalno, radi globalno" trajaće do subote. Tokom konferencije, učesnicima će svoje priče ispričati dvanaest predavača. Prvo predavanje održao je Gari Vajthil, stručnjak za preduzetništvo, koji je u naš grad došao iz Sjedinjenih Američkih Država

"WWVRŠAC" možete pratiti i putem online stream-a OVDE.

 

Napisao: 
Ocenite ovaj članak:
(3 glasova)
MOJKraj.rs možete pratiti i preko mobilnih aplikacija.
Za Android kliknite OVDE, a za iOS OVDE
EUR 0.00 0.00 USD 0.00 0.00 CHF 0.00 0.00 SEK 0.00 0.00