nedelja, 19. april 2015.  11:38h
Pročitano 946 puta

Vrščani na Beogradskom maratonu

Vršački atletski klub 1926 tradicionalno učestvuje na Beogradskm maratonu. Ove godine je u organizaciji VAK 1926 nastupalo 16 takmičara iz Vršca. Iako je kiša pljuštala sve vreme trke, ona nije uspela da pokvari dobru energiju najveće sportske manifestacije u Srbiji – 28. Beogradskog maratona.

Mi trčimo iz zadovoljstva, radi vlastitog zdravlja i druženja, a dobra atmosfera je ono što krasi naš Klub. Uz podršku svoji klupskih drugova danas sam istrčao svoj prvi maraton, oni su me bodrili sve vreme, pa čak i poslednji kilometar trčali zajedno sa mnom. Maraton nije samo jedna atletska disciplina, to je pre svega životna filozofija koja te uči da je duh iznad tela i da uz pomoć volje i vere možeš da ostvariš sve što poželiš. Osećaj kada prekoračite ciljnu liniju na kojoj piše 42 km je veoma emotivan i vredi svih onih iskušenja koja mu prethode, rekao je Miodrag Bata Stojaković, nakon istrčanog Beogradskog maratona.

Nenad Habibović, predsednik Vršačkog atletskog kluba 1926 i sam polumaratonac, nije krio zadovoljstvo zbog zapaženih rezultata vršačkih dugoprugaša.

Veoma smo srećni i ponosni što su se danas prvi put u polumaratonce upisali Danijela Radeka, profesorka matematike u Hemijsko-medicinskoj školi, Srđan Zrakić, doktor opšte medicine u Domu zdravlja u Plandištu i mlada teniserka petnaestogodišnja Ivona Đorđević. Hladno vreme i kiša nisu omeli naše takmičare Kristofera Mančua i Đuricu Erdeljana da postave svoje lične rekorde, ali naš heroj dana je svakako Miodag Bata Stojaković koji je istrčao svoj prvi maraton, rekao je Nenad Habibović.

Osim zapaženih rezultata ono što krasi vršačke maratonce jeste i njihova solidarnost, humanost i entuzijazam.

Naši članovi često svoje lične ambicije i planove stavljaju u drugi plan i pomažu jedni drugima da ostvare sopstvene snove. Tako je danas veteran Mihalj Kardoš trčao sve vreme uz mladu Ivonu Đorđević i svojim savetima i bogatim trkačkim iskustvom joj pomogao da istrči svoj prvi polumaraton, a to je isto uradila i Dragana Rakić koja je poslednji i najteži 42 km trčala uz Miodraga Stojakovića i bodrila ga do same linije cilja. To je duh solidarnosti i humanosti koji krasi sve naše članove i na koji smo svi ponosni, dodao je Nenad Habibović.

Vršačke maratonke i maratonci postigli su sledeće rezultate: maraton (42 km): Miodrag Bata Stojaković 4:34:44; polumaraton (21 km): Bojan Dulejan 1:20:20, Bojan Kampfer 1:37:20, Kristofer Manču 1:38:03, Igor Lazaroj 1:40:00, Jovica Kovač 1:41:07, Đurica Erdeljan 1:49:15, Kristian Živkov 1:51:20, Monika Vajda 1:56:30, Aleksandar Adamov 2:05:10, Slavica Ranković 2:07:22, Srđan Zrakić 2:11:04, Nenad Habibović 2:14:17,Danijela Radeka 2:17:10, Kardoš Mihalj 2:28:07, Ivona Đorđević 2:28:07, Zvezdan Stojanov 2:30:02.

Vršački atletski klub 1926 se zahvaljuje lokalnoj samoupravi Opštine Vršac i naročito Specijalnoj neuropsihijatrijskoj bolnici “Slavoljub Bakalović” na čelu sa direktorkom Tatjanom Voskresenski na pomoći oko prevoza za sve takmičare.

Autor:  MOJKraj.rs
Ocenite ovaj članak:
(0 glasova)
MOJKraj.rs možete pratiti i preko mobilnih aplikacija.
Za Android kliknite OVDE, a za iOS OVDE
EUR 0.00 0.00 USD 0.00 0.00 CHF 0.00 0.00 SEK 0.00 0.00