Najviše je bilo najmlađih takmičara: predškolaca i učenika prvih i drugih razreda – njih ukupno 170. Bilo je takmičara koji su rođeni 2015. i 2014. i koji su stazu dugu 60 m savladali uz pomoć svojih roditelja. Na ovogodišnjem Belom krosu podeljene su čak 192 medalje, jer se organizator potrudio da svi predškolci dobiju učesničke medalje i još 14 garnitura pobedničkih odličja.
Osim takmičara iz Vršačkog atletskog kluba 1926 koji je i organizator takmičenja, nastupali su takmičari iz AK Smederevo, AK Surčin, AK Borac iz Paraćina, AK Atina, BK Fanatik iz Vršca, ŽKK Vršac, kao i deca iz svih osnovnih i srednjih škola opštine Vršac. Promoteri ovogodišnjeg Belog krosa bili su članovi „Powerlifting kluba Beograd“ iz Uljme.
Ukupno je održano 16 trka u muškoj i ženskoj konkurenciji, a ovo su rezultati:
Devojčice, mlađe predškolke:
1. Anđela Tomić, AK Smederevo
2. Anastasija Tutić, VAK 1926
3. Nađa Bošković, Vrtić Pčelica, Vršac
Devojčice, starije predškolke:
1. Maša Stokić, AK Smederevo
2. Maša Mitić, AK Surčin
3. Ana Dimitrijević, BK Fanatik
Dečaci, mlađi predškolci:
1. Mateja Radosavljević, Vrtić Bambi, Vršac
2. Miloš Rajin, Vračev Gaj
3. Luka Mitov, Vrtić Plavi čuperak, Vršac
Dečaci, stariji predškolci:
1. Uroš Branković, AK Smederevo
2. Mihajlo Bratić, AK Surčin
3. Marko Biserčić, Vrtić Pčelica, Vršac
Devojčice (2008. i 2007), prvi i drugi razred osnovne škole:
1. Sara Milenković, VAK 1926
2. Andrea Lepir, VAK 1926
3. Marija Radak, VAK 1926
Dečaci (2008. i 2007), prvi i drugi razred osnovne škole:
1. Mateja Radojević, AK Smederevo
2. Andrija Jurišić, OŠ Mladost, Vršac
3. Vuk Dimitrijević, BK Fanatik
Devojčice (2006. i 2005), treći i četvrti razred:
1. Sara Stokić, AK Smederevo
2. Milica Majkić, VAK 1926
3. Lana Ivković, AK Smederevo
Dečaci (2006. i 2005), treći i četvrti razred:
1. Boris Heđeši, OŠ Jovan S. Popović, Vršac
2. Ognjen Dragosavljević, OŠ Mladost, Vršac
3. Strahinja Balać, OŠ Moša Pijade, Gudurica
Devojčice (2004. i 2005), peti i šesti razred:
1. Klara Ribak, AK Smederevo
2. Zorana Ljubisavljević, AK Borac, Paraćin
3. Natalija Dijak, VAK 1926
Dečaci (2004. i 2005), peti i šesti razred:
1. Vukašin Nedimović, AK Surčin
2. Radovan Jelovac, OŠ Moša Pijade, Gudurica
3. Boris Videnović, OŠ Moša Pijade, Gudurica
Devojčice (2002. i 2001), sedmi i osmi razred:
1. Ana Marija Vit, VAK 1926
2. Anđela Polovina, OŠ Jovan S. Popović, Vršac
3. Teodora Stevanovska, AK Smederevo
Dečaci (2002. i 2001), sedmi i osmi razred:
1. Ivan Đoković, VAK 1926
2. Darko Ilić, VAK 1926
3. Milivoj Pavkov, OŠ Vuk Karadžić, Vršac
Devojčice, srednja škola:
1. Ognjena Mihajlović, AK Smederevo
2. Marija Šljivić, AK Borac, Paraćin
3. Senka Aranđelović, AK Smederevo
Dečaci, srednja škola:
1. Aleksandar Milojević, AK Borac, Paraćin
2. Andrej Šafarik, VAK 1926
3. Marko Vidić, Vak 1926
Seniorke:
1. Anđela Radović, ŽKK Vršac
2. Monika Vajda, VAK 1926
3. Ivana Petroman, ŽKK Vršac
Seniori:
1. Tomislav Panić, AK Borac, Paraćin
2. Dalibor Aleksić, Hemofarm run team
3. Dario Maticki, Beograd
Organizator trke Vršački atletski klub 1926 zahvaljuje se svima koji su pomogli organizaciju Petog Belog krosa: Opštini Vršac, Sportskom savezu, Turističkoj organizaciji, Kompaniji Swisslion Takovo, Kulturnom centru Vršac, medijskim sponzorima: TV Banat, TV In oktobar, TV Lav, elektronskim portalima Vrsac.MOJKraj.rs i evrsac, novinama Vršačkoj kuli i Vršačkim vestima, a pre svega mnogobrojnim volonterima i svim sportistima koji su učinili da Gradski parku u Vršcu bude veseo i pun pozitivne energije.